Home Uncategorized Vjen parashikimi, ja moti për dy ditët e ardhshme

Vjen parashikimi, ja moti për dy ditët e ardhshme

218
0

Gjatë ditës së nesërme dhe pasnesërme në Kosovë moti do të jetë i qetë.

Kryesisht i vranët dhe me mundësi të reshjeve të vogla të shiut.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin reshje shiu. Reshjet më intensive do të jenë në Dukagjin.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s në rrafshin e Kosovës, kurse në Dukagjin shpejtësia e erës do të jetë më e fuqishme.”, thuhet në raportin e IHMK-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here