Home Uncategorized Syla: Albin Kurti kurrë nuk mund t’a thyejë rekordin e Ibrahim Rugovës

Syla: Albin Kurti kurrë nuk mund t’a thyejë rekordin e Ibrahim Rugovës

252
0

Lëvizja Vetëvendosje është e bindur që do të marrë mbi 50% të votave në zgjedhjet e reja, dhe kështu po e vendosin edhe disa sondazhe që janë publikuar së fundmi.

Por këtë nuk e besoj gazetari dhe publicist, Valon Syla, i cili shprehet i bindur se Albin Kurti nuk mund ta thyejë kurrë rekordin e Ibrahim Rugovës.

“Në bazë të sondazheve PDK po del 23% – 26%, VV 36%-38%, edhe pse thonë edhe 51% por Rugovës besoj që nuk do t’ia thyejë askush rekordin, që në kulmin e karrierës i kishte marrë 46%. Kurrë Kurti nuk mundet me prek imazhin e Rugovës”, ka deklaruar Syla në REPORTERI/INTERVISTA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here