Home Uncategorized Pamje dramatike nga termeti i Zagrebit

Pamje dramatike nga termeti i Zagrebit

258
0

Në orën 12.20 Kroacia Qendrore është goditur nga një termet.

Zagrebi “u trondit” për 20 sekonda dhe epiqendra ishte në Banja.

Epiqendra ishte afër Petrinjas dhe shkalla e tërmetit ishte 6,2 ballë të Rihterit, raporton Shërbimi Sizmologjik i Republikës së Kroacisë, transmet IndeksOnline

Skenat e para nga Petrinja janë vërtet dramatike, ka shumë rrënoja, ndërsa sirentat e zjarrit po jehojnë gjithandej Zagrebit.

Banorët e metropolit kroat raportojnë se gjithçka po dridhej dhe se dëmet tashmë janë të mëdha, e energjia elektrike është ndalur.

Tërmeti, i cili nuk dihet se a ka marrë ndonjë jetë njerëzish, është ndjerë edhe e Beogradë e Sarajevë, raporton gazeta “Jutarinji list”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here