Home Uncategorized Nga e marta, komuna e Prishtinës fillon me teste për Covid që...

Nga e marta, komuna e Prishtinës fillon me teste për Covid që u del rezultati brenda 20 minutave

86
0

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti njofton se prej të martës në Prishtinë do të bëhet testi antigjen me rezultat brenda 20 minuave.Sensitiviteti i tij, thotë Ahmeti është 98.5%, çka do të thotë se saktësia është e lartë, përcjellë Gazeta Blic.

Ky test do kryhet në QMF Eshir/Kalabri, tregon Ahmeti.

Ky është postimi i tij i plotë:Prej të martës, Komuna e Prishtinës bën edhe teste antigjen për covid që janë të shpejta dhe rezultatet merren brenda 20 minutave. Sensitiveti është 98.5 përqind që do të thotë se saktësia është e lartë. Edhe më tutje PCR testi mbetet testi më i sigurtë në qoftë se administrohet mirë.

Këto teste kryhen në QMF Emshir/Kalabri, dhe sikurse edhe me serologjike nevojitet UDHËZIMI I MJEKUT NGA QMFtë tjera. Duhet të keni simptome për tu aprovuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here