Home Uncategorized Merret vendimi për orarin e lëvizjes së qytetarëve dhe gastronomisë

Merret vendimi për orarin e lëvizjes së qytetarëve dhe gastronomisë

226
0

Qeveria e Republikës së Kosovës e drejtuar nga Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, në mbledhjen elektronike të zhvilluar sot ka marrë vendim për ndryshimin e masave kufizuese anti-Covid-19.

Kufizimi i orarit të lëvizjes dhe orari i zhvillimit të aktiviteteve biznesore është bërë sipas kategorizimit të komunave me rrezikshmerinë e përhapjes së virusit Covid-19.

Më poshtë vendimin e plotë për orarin e ri të kufizimeve nëpër komuna:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here