Home Uncategorized Berat Buzhala i kërkon falje Vjosa Osmanit për lajmin e rremë të...

Berat Buzhala i kërkon falje Vjosa Osmanit për lajmin e rremë të publikuar!

638
0

Vjosa Osmani ka reaguar pak më parë për një postim të Gazetës Express ku ia hodhi posht lajmin e tyre të rremë.

E për këtë ka reaguar ndryshe edhe Berat Buzhala por kësaj here duke i kërkuar falje.

Ky është postimi i tij i plotë:

Gazeta Express dhe une personalisht i kerkojme falje Vjosa Osmanit per kete gabim. Ne mediumin te cilin une e drejtoj nuk eshte standard qe qendrimet e mia editoriale, ose te medias, me e e ndiku raportimin e korrekt dhe te bazuar ne fakte. Ky shkrim per Vjosen eshte nen minimumin e standardeve tona. Gazetaret dhe redaktoret pergjegjes do te duhej me e pase te qarte kete gje.

Per shkak te ketij leshimi dhe per shkak te nje leshimi te javes se kaluar, te shtunen, lidhur me Levizjen Vetevedosja, ne kemi marre masa ndaj pergjegjeseve ne kompanine tone, qe do te duhej punen e tyre te benin me mire.

Po e perseris, qendrimet editoriale asnjehere nuk duhet te perzihen me raportimin ditor.

Edhe njehere i kerkojme falje sinqerisht Vjosa Osmanit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here