Home Uncategorized Baton Haxhiu: Albin Kurti s’ka guxim për të vendosur asgjë

Baton Haxhiu: Albin Kurti s’ka guxim për të vendosur asgjë

183
0

Analisti i njohur Baton Haxhiu, ka deklaruar se është mirë që të fiton Albin Kurti dhe të shoh sa vështirësi është të negociohet me Serbinë dhe problemet e tjera që e kanë kapluar Kosovën.

Haxhiu tha se është mirë që partitë në Kosovë t’i jepin të gjitha funksionet dhe të votohet nga të gjitha partitë politike në Kuvend, sipas tij duhet të thyhet miti i Kurtit.

Ai tha se kjo e dënon më së shumti Albin Kurti, kur ballafaqohet me problemet e Kosovës dhe mos guximin e tij për të marrë vendime të mëdha.

“Dëshira ime është që të fitoj Albin Kurti dhe të merr gjitha, më e mira do të ishte të votohet nga partitë politike, kjo është ajo që e dënon më së shumti ato”, tha Haxhiu.

Haxhiu tha se Albin Kurti s’ka guxim dhe guximi i tij është vetëm para kamerave.

Ndryshe, Baton Haxhiu tha se Albin Kurti ka karakter të dobët dhe nuk ka guxim për të vendosur asgjë.

“Albin Kurti s’ka guxim, ai ka guxim vetëm para kamerave, ka karakter të dobët, ai nuk ka guxim për të vendosur për asgjë”, tha Haxhiu në Zone e Lirë.

Haxhiu tha është koha që populli në Kosovë ta njoh më mirë liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ta shoh se ai nuk ka guxim për të vendosur për temat e mëdha.

Sipas tij, Kurti duhet të lejohet nga partitë në Kosovë të vepron pasi ajo e dëmton atë më së shumti atë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here