Home Uncategorized Albin Kurti vjen me një thirrje për bashkatdhetarët në diasporë

Albin Kurti vjen me një thirrje për bashkatdhetarët në diasporë

62
0

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një videoje që e ka publikuar faqja e Vetëvendosjes, ka bërë thirrje që diaspora të votojë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Kurti ka njoftuar se qendrat e VV-së kanë përgatitur një video sqaruese për ta lehtësuar votimin e mërgatës.

Kreu i VV-së ka theksuar se afati i aplikimit është i shkurtër, teksa i ftuar bashkatdhetarët t’i ndjekin hapat si në video.

Kujtojmë se Kurti edhe para pak ditësh kishte dalë me një video, ku kishte kërkuar votën e diasporës.

Njoftimi i plotë:

Regjistrohu për votim nga mërgata

Nga data 13 deri 21 janar është përiudha e regjistrimit për të votuar nga mërgata. Pas këtij procesi dhe marrjes së konfirmimit do të jetë procesi i votimit, për të cilin jemi duke përgatitur video tjetër udhëzuese.

Në numrat më poshtë mund të kërkoni ndihmë për çdo paqartësi:

+383 46 868 684

+383 46 848 686

+383 48 868 684

+383 48 848 686

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here