Home Uncategorized Abrashi i bindur: Albin Kurti nuk do të bëhet kryeministër

Abrashi i bindur: Albin Kurti nuk do të bëhet kryeministër

68
0

Ministri i Infrastrukturës dhe anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arban Abrashi, ka thënë se nuk beson se Albin Kurti do të bëhet kryeministër i ardhshëm.
Arban Abrashi ka thënë se edhe nëse arrin ai maksimumi që mundë të mbajë pushtetin është 2-3 muaj.

“Jam i bindur që Albin Kurti nuk do të bëhet kryeminstër, edhe nëse vec arrinë të bëhet ma shumë se 2-3 muaj nuk mundet me zgjatë”, ka thënë Abrashi në njërën nga studio televizive.

Kujtojmë që shumë shpejtë pritet të shpërbëhet Kuvendi dhe zyrtarisht të vendoset data e zgjedhjeve, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese në lidhje me rrëzimin e Qeverisë Hoti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here