Home LAJME Haradinaj në takim lamtumirës me shefin e OSBE-së: Kosova e përcaktuar drejt...

Haradinaj në takim lamtumirës me shefin e OSBE-së: Kosova e përcaktuar drejt integrimeve euroatlantike

162
0

Përmes një shkrimi të bërë në Twitter, Thaçi tha se ka pasur një takim konstruktiv me liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Presidenti ka shkruar se Haradinaj mbështet përpjekjet e Kosovës për një qëndrim të unifikuar lidhur me çështjet me interes kombëtar.

“Diskutim konstruktiv me ish-kryeministrin dhe udhëheqësin e AAK-së z. Ramush Haradinaj. Ai gjithashtu mbështet përpjekjet e Kosovës për një qëndrim të unifikuar për çështje me interes kombëtar. Vlerësoj kontributin e tij dhe mirëpres angazhimin e tij”, ka shkruar Thaçi.

Deri më tani, presidenti është takuar me liderin e LDK-së, PDK-së dhe AAK-së.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ndërkaq e ka refuzuar ftesën

Ish’kryeministri i Kosovës, e kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj sot feston ditëlindjen.Haradinaj ka mbushur sot 52 vite.

Të njëjtin e kanë uruar edhe përmes rrjeteve sociale bashkëpunëtorët e tij.

Ish’këshilltari i Haradinajt sa ishte kryeministër, Halil Matoshi ka shkruar në Facebook se ndihet mirë që e ka njohur një person si Ramush Haradinaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here