Home Authors Posts by admin

admin

221 POSTS 0 COMMENTS

Nuk zbatojnë masat anti-COVID, dënohet sërish me 2 mijë euro LDK

Lidhja Demokratike e Kosovës është gjobitur me 2000 euro për shkak të mosrespektimit të masave parandaluese për përhapjen e coronavirusit. Këtë e ka bërë të...

19-vjeçarja tërhiqet nga lista e AAK’së për deputete

19-vjeçarja, Diellza Rexhepi, e cila ka qenë kandidatja më e re në moshë në listën e kandidatëve për deputetë nga radhët e Aleancës për...

Pasi u kandidua për deputete gruaja e Rexhep Selimit ka disa...

Flet gruaja e Rexhep Selimit pas kandidimit si deputete.Shqipe Mehmeti-Selimi, bashkëshortja e Rexhep Selimit, është deklaruar pasi emri i saj figuron në listën e...

Afrim Muçiqi paralajmëron se do të bëjë këtë gjë, nëse politikanët...

Këngëtari Afrim Muçiqi është treguar shumë i ashpër me politikanët. Në emisionin Show Time, Muçiqi ka folur për masat e Qeverisë për parandalimin e koronavirusit...

Parashikimi i motit për pesë ditë

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot kryesisht...

Nesër nis gjysmëvjetori i dytë shkollor, Zemaj ka një apel për...

Ministri i Shëndetësisë në detyrë, Armend Zemaj, ka apelur nxënësit dhe prindërit që të kenë kujdes në respektimin e masave antiCOVID me rastin e...

Hoti: LDK-ja ka hyrë në garë për zgjedhjet e parakohshme e...

Kryeministri në detyrë dhe kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti ka thënë se LDK-ja ka hyrë në garë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare...

Këto janë listat e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14...

Partitë politike të shtunën kanë publikuar listat zyrtare të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Listës së lëvizjes Vetëvendosje i prin kryetari i...

Ekskluzive:Lajm i keq për Kurtin – Të dënuarit në 3 vitet...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka emëruar anëtarët e Komisioneve Komunale të Zgjedhjeve në të gjitha Komunat e Kosovës. Mirëpo, siç mëson Indeksonline, nëntë prej anëtarëve...

Labinot Tahiri merr vendimin e madh,a do të kandidoj për deputet?

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë në Parlamentin e...

EDITOR PICKS