Home Authors Posts by admin

admin

221 POSTS 0 COMMENTS

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron për përmbytje: Zonat që rrezikohen nga...

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se mund të ketë vërshimeve në disa komuna të vendit. Përmes një njoftimi për media nga IHMK-ja, kanë bërë...

Këto janë efektet anësore që u shkaktohen nga vaksina anticovid

Në Mbretërinë e Bashkuar, një lloj i ri mutant është fajësuar për rritjen e rasteve të coronavirusit, i cili shkencëtarët besojnë se është 40...

Njihuni me gratë e tre kandidatëve për kryeministër

vdullah Hoti, Albin Kurti dhe Enver Hoxhaj kanë shpallur kandidaturat e tyre për kryeministër të Kosovës. Hoti dhe Kurti kanë qenë në këtë pozitë...

Lajm i mirë, faturat e energjisë elektrike deri në maj do...

Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike parasheh edhe subvencionimin e konsumatorëve të energjisë elektrike. Pjesa e energjisë elektrike që ata paguajnë për energjinë elektrike që e marrin...

Abdullahu: Albin Kurti s’ka guxim të ballafaqohet me Serbinë

Kandidati për deputet, Faton Abdullahu ka deklaruar se Albin Kurti s’do të kishte guxim të përballet me Serbinë ‘’Ai nuk e ka guximin të ballafaqohet...

Qeveria e Kosovës ndan shtesa, ja sa euro në muaj do...

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marr vendim të ndajë shtesat mujore për punëtorët shëndetësor. Sipas vendimit, Qeveria ka ndarë 8 milionë...

Zbulohet dokumenti kontravers: Valdete Daka e dënoi Etem Arifin dhe ia...

Ani se ka veç edhe pak javë deri në mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, nuk dihet se kush do t’i prijë listës së...

Albin Kurti i dërgon letër urimi Bidenit me rastin e inaugurimit...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherit kandidat për Kryeministër, e ka uruar demokratin Joe Biden me rastin e inaugurimit të tij si President...

Gjykata merr vendimin e radhës për të dyshuarin që vodhi 2.1...

I dyshuari për vjedhjen e 2.1 milionë eurove nga Thesari i Shtetit, Labinot Gruda, do të vazhdojë të mbes në paraburgim edhe për një...

KQZ: Thaçi, Veseli, Krasniqi, Selimi, Gucati, Haradinaj e Mustafa kanë aplikuar...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se gjatë ditës së martë, 19 janar, ka pranuar aplikimet nga shtetasit e Republikës së Kosovës që aktualisht...

EDITOR PICKS