Home Authors Posts by admin

admin

221 POSTS 0 COMMENTS

Vjosa ka të drejtë të amnistojë Albin Kurtin, pse s’po e...

Shkruan: FATON MEHMETI Shumë zhurmë, KQZ u shndërrua në arenë të luftës politike mes palëve. Valdetja anonte, dhe s’kishte si mos të anonte . Të...

Një ditë e Hashim Thaçit në Hagë, tregon Pacolli se ka...

Kryetari i ARK-së, Behgjet Pacolli është mik i afërt i ish-presidentit Hashim Thaçi, i cili që nga 5 nëntori është në Gjykatën Speciale në...

Ja sa vite ka mbushur sot Memli Krasniqi!

Një nga politikanët më të suksesshëm në vendin tonë pa dyshim që është edhe Memli Krasniqi. Duke u bërë pjesë e politikës tash e ca...

Serwer tregon se çka mund të ndodhë nëse Albin Kurti nuk...

Eksperti i njohur amerikan për Ballkanin në Universitetin Johns Hopkins, Daniel Serwer, ka folur për marrëveshjen e nënshkruar mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe nismës “Guxo”...

Ashpërsohen masat për personat që shkojnë nga Kosova në Gjermani

Gjermania i ka shtuar kontrollet kufitare nga sot pasi të premten ka përcaktuar një grup të ri me më shumë se njëzet vende të...

Sadete Doda-Shota ftohet nga Gjykata Speciale

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu përmes një postimi ka bërë të ditur se ish-ushtarja e UÇK-së, Sadete Doda – Shota është ftuar nga Gjykata...

‘Vjosa Osmani përfundimisht do ta shkarkojë Valdete Dakën’

Ushtruesja e detyrës së presidentit, kandidate për deputete në listën e Vetëvendosjes, Vjosa Osmani, ka paralajmëruar se do të marr masa ndaj KQZ-së, në...

Ndodh edhe kjo! Bankat ua marrin paratë e 10%-shit qytetarëve

Shumë kosovarë ia mësynë bankave komerciale në Kosovë në dhjetor të vitit të kaluar për t’i tërhequr 10 për qind të kursimeve pensionale. Tollovi të...

Është analisti më i njohur kosovar, a mund t’ia qëlloni për...

Sot është ndër analistët më të njohur në vend. Është prezent thuajse çdo natë në një nga televizionet me analizat e tij për ngjarjet politike...

LAJMI I FUNDIT! Prezantohet sondazhi nga kompania e huaj: VV 51%,...

Kompania që ka kontraktuar Gazeta Express dhe T7 për të bërë një sondazh në Kosovë, ka dalë me rezultatet e para. Në këtë sondazh, prin...

EDITOR PICKS